Zuhause / Fixed Inductors / CDRH5D18RNP-100NC
minImg
CDRH5D18RNP-100NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDRH5D18RNP-100NC
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 1.2A 124 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 124mOhm Max
Inductance 10 µH