Zuhause / Fixed Inductors / CDRH5D28RNP-820NC
minImg
CDRH5D28RNP-820NC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CDRH5D28RNP-820NC
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 450MA 418.5 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 418.5mOhm Max
Inductance 82 µH