CDS10FD910FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDS10FD910FO3
Beschreibung:
MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)
Product Status Active
Series CDS10
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 91 pF