CDS15FC681FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDS15FC681FO3
Beschreibung:
MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.311" (7.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" L x 0.161" W (11.40mm x 4.10mm)
Product Status Active
Series CDS15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 680 pF