CDS15FD511JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDS15FD511JO3
Beschreibung:
CAP MICA 510PF 5% 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.234" (5.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.440" L x 0.160" W (11.20mm x 4.10mm)
Product Status Active
Series CDS15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 510 pF