CDS19FD152FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDS19FD152FO3
Beschreibung:
MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.461" (11.70mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.618" L x 0.169" W (15.70mm x 4.30mm)
Product Status Active
Series CDS19
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF