CDS6002412-M
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CDS6002412-M
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12.5V 600W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 12.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 48A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CDS (600W)
Power (Watts) 600 W
Type Isolated Module
Package / Case 23-DIP Module
Efficiency 83%