CDSA52R1W
ChromeLED
Produkt-Nr.:
CDSA52R1W
Hersteller:
ChromeLED
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL RED 10DIP
Benutzer handbuch
Color Red
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.689" H x 0.490" W x 0.276" D (17.50mm x 12.40mm x 7.00mm)
Millicandela Rating 8mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.52" (13.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V