CDSC300R2WBF-C
ChromeLED
Produkt-Nr.:
CDSC300R2WBF-C
Hersteller:
ChromeLED
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 3.00" SGL RED 10DIP
Benutzer handbuch
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 2.760" H x 1.890" W x 0.470" D (109.70mm x 70.00mm x 13.00mm)
Millicandela Rating 250mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 3.00" (76.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V