CDSC40Y1W
ChromeLED
Produkt-Nr.:
CDSC40Y1W
Hersteller:
ChromeLED
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.40" SGL YELLOW 14
Benutzer handbuch
Color Yellow
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.738" H x 0.386" W x 0.200" D (18.75mm x 9.80mm x 5.10mm)
Millicandela Rating 4.7mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 14-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V