CDSC52G1W
ChromeLED
Produkt-Nr.:
CDSC52G1W
Hersteller:
ChromeLED
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL GREEN 10D
Benutzer handbuch
Color Green
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.689" H x 0.490" W x 0.276" D (17.50mm x 12.40mm x 7.00mm)
Millicandela Rating 10.5mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 65mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.52" (13.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V