CDTC56R2W
ChromeLED
Produkt-Nr.:
CDTC56R2W
Hersteller:
ChromeLED
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.56" TRI RED 12DIP
Benutzer handbuch
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.748" H x 1.480" W x 0.319" D (19.00mm x 37.60mm x 8.00mm)
Millicandela Rating 30mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 12-DIP
Number of Characters 3
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.56" (14.20mm)
Mfr ChromeLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V