CDV30EJ270GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDV30EJ270GO3
Beschreibung:
MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.858" (21.80mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 2 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Product Status Active
Series CDV30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 27 pF