CDV30FF822JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDV30FF822JO3
Beschreibung:
CAP MICA 8200PF 5% 1000V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 1 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Product Status Active
Series CDV30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 8200 pF