CDV30FH272JO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CDV30FH272JO3F
Beschreibung:
CAP MICA 2700PF 5% 1500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.438" (11.10mm)
Voltage - Rated 1.5 kV
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.790" L x 0.330" W (20.10mm x 8.40mm)
Product Status Active
Series CDV30
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2700 pF