CENB1020A1503B01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
CENB1020A1503B01
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 3.27" L x 1.85" W x 1.50" H (83.0mm x 47.0mm x 38.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.331 lb (150.14 g)
Current - Output (Max) 1.2A
Series CENB1020 (20W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 15V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC