CF12JB56K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CF12JB56K0
Beschreibung:
RES 56K OHM 5% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.335" L x 0.122" W (8.50mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W