CF12JT5M60
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CF12JT5M60
Beschreibung:
RES 5.6M OHM 5% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient 0/ -1500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 MOhms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W