CF18JA1R80
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CF18JA1R80
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.8 OHM 5% 1/8W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W