CF2JA68K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CF2JA68K0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 68K OHM 5% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 kOhms
Series CF
Power (Watts) 2W