CFM21M090-T
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
CFM21M090-T
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 9V 21W
Product Status Active
Efficiency 83%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 1.60" W x 0.76" H (76.2mm x 40.6mm x 19.2mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.3 A
Series CFM21M (20W)
Power (Watts) 21W