CFM21M150-E
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
CFM21M150-E
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 21W
Auf Lager : 45
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.4A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case Module
Efficiency 85%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.53" L x 1.74" W x 0.80" H (64.2mm x 44.2mm x 20.4mm)
Number of Outputs 1
Series CFM21M (20W
Power (Watts) 21 W
Type Enclosed
Standard Number 60335-1; 62368-1
Load Regulation ±1%