CFM50S360-P
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
CFM50S360-P
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 36V 50W
Auf Lager : 17
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.39A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.14" H (76.2mm x 50.8mm x 29.0mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series CFM50S (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Open Frame
Standard Number 60335-1; 62368-1
Load Regulation ±1%