CFM81S120
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
CFM81S120
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 80W
Auf Lager : 2
Product Status Active
Efficiency 89%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.22" W x 1.34" H (76.2mm x 56.4mm x 34.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.7 A
Series CFM81S (80W)
Power (Watts) 80W