CFN1206AFX-R040ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CFN1206AFX-R040ELF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
1206
Beschreibung:
RESMETALFOIL A 1206 R040 1% 1W T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 40 mOhms
Series CFN-A
Power (Watts) 1W