Zuhause / Varistors, MOVs / CGA0603MLA-16150E
minImg
CGA0603MLA-16150E
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CGA0603MLA-16150E
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 28.6V 5A 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 23 V
Capacitance @ Frequency 15 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 28.6 V
Varistor Voltage (Max) 34.2 V
Series Automotive, AEC-Q200, ChipGuard® MLA
Energy 0.03J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 16 V
Current - Surge 5 A