Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA2B2C0G1H030C050BD
minImg
CGA2B2C0G1H030C050BD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA2B2C0G1H030C050BD
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 3PF 50V 0402 EPOXY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3 pF