Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA2B2X8R1H331K050BD
minImg
CGA2B2X8R1H331K050BD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA2B2X8R1H331K050BD
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 330PF 50V X8R 0402 EPOXY
Auf Lager : 9890
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF