Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA3E2C0G2A2R2C080AA
minImg
CGA3E2C0G2A2R2C080AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA3E2C0G2A2R2C080AA
Beschreibung:
CAP CER 2.2PF 100V C0G 0603
Auf Lager : 1033
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 pF