Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA3E2NP01H060D080AA
minImg
CGA3E2NP01H060D080AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA3E2NP01H060D080AA
Beschreibung:
CAP CER 6PF 50V NP0 0603
Auf Lager : 4308
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6 pF