Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA3E2X8R2A222M080AD
minImg
CGA3E2X8R2A222M080AD
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA3E2X8R2A222M080AD
Beschreibung:
CAP CER 2200PF 100V 0603 EPOXY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF