Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA3E3C0G2E152J080AE
minImg
CGA3E3C0G2E152J080AE
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA3E3C0G2E152J080AE
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 0603
Auf Lager : 11716
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF