Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA3E3X5R1A155K080AB
minImg
CGA3E3X5R1A155K080AB
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA3E3X5R1A155K080AB
Beschreibung:
CAP CER 1.5UF 10V X5R 0603
Auf Lager : 15242
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF