Zuhause / Ceramic Capacitors / CGA3E3X8R1H683M080AE
minImg
CGA3E3X8R1H683M080AE
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGA3E3X8R1H683M080AE
Beschreibung:
CAP CER 0.068UF 50V X8R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF