Zuhause / Ceramic Capacitors / CGB2A1JB1C105K033BC
minImg
CGB2A1JB1C105K033BC
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGB2A1JB1C105K033BC
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 1UF 16V JB 0402
Auf Lager : 78173
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series CGB
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF