Zuhause / Ceramic Capacitors / CGJ2B2C0G1H180J050BA
minImg
CGJ2B2C0G1H180J050BA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGJ2B2C0G1H180J050BA
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 18PF 50V C0G 0402
Auf Lager : 8959
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 18 pF