Zuhause / Ceramic Capacitors / CGJ3E2X7R1C103K080AA
minImg
CGJ3E2X7R1C103K080AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGJ3E2X7R1C103K080AA
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
Auf Lager : 22103
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF