Zuhause / Ceramic Capacitors / CGJ4F3C0G2D152J085AA
minImg
CGJ4F3C0G2D152J085AA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CGJ4F3C0G2D152J085AA
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 200V C0G 0805
Auf Lager : 6202
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF