CGS162U050R2C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CGS162U050R2C
Beschreibung:
CAP ALUM 1600UF 50V SCREW
Auf Lager : 6
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.125" (53.98mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 48mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.07 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1600 µF