CGS323U025V4C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CGS323U025V4C
Beschreibung:
CAP ALUM 32000UF 25V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 13.39 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 32000 µF