CGS873U050W4C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CGS873U050W4C
Beschreibung:
CAP ALUM 87000UF 50V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.125" (104.78mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 19.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 24.83 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 87000 µF