CH1LBBG24S
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
CH1LBBG24S
Beschreibung:
SWITCH PB SPDT 1A 125VAC
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Series CH
Voltage Rating - DC 24 V
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V