CH1LBRR110S
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
CH1LBRR110S
Beschreibung:
SWITCH PB SPDT 1A 125VAC
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 110 VAC
Series CH
Voltage Rating - DC 24 V
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V