CHP0603-FX-1002ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CHP0603-FX-1002ELF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0603
Beschreibung:
RESHIGHPOWER 0603 10K 1% 1/3W TC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series CHP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W