CHP1206-FX-1202ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CHP1206-FX-1202ELF
Beschreibung:
RESHIGHPOWER 1206 12K0 1% 3/4W T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 12 kOhms
Series CHP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W