CHP2512-FX-1002ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CHP2512-FX-1002ELF
Paket:
2512
Beschreibung:
RESHIGHPOWER 2512 10K 1% 3W TC10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series CHP
Power (Watts) 3W