CHV1206N630680JCT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CHV1206N630680JCT
Beschreibung:
HVCAP1206 COG 68PF 5% 630V
Auf Lager : 12000
Ext-Preis
  • 3000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 68 pF