CHV2010AJW-104ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CHV2010AJW-104ELF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
2010
Beschreibung:
RESHV A 2010 100K 5% 0.5W TCR200
Auf Lager : 3890
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series CHV-A
Power (Watts) 0.5W, 1/2W