CI1506M1VR0-NH
Cvilux USA
Produkt-Nr.:
CI1506M1VR0-NH
Hersteller:
Cvilux USA
Beschreibung:
6 POS 1.50MM(.059) WIRE TO BOARD
Auf Lager : 3300
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.199" (5.05mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 50VAC
Contact Finish Thickness - Mating 120.0µin (3.05µm)
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr Cvilux USA
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Pick and Place, Solder Retention
Pitch - Mating 0.059" (1.50mm)
Contact Length - Mating 0.093" (2.36mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -25°C ~ 85°C