CIH02T3N8BNC
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CIH02T3N8BNC
Paket:
01005 (0402 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 3.8NH 180MA 1.1OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 2 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 3.8 nH
Series CIH02T
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz